خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » آخرین وضعیت آب و هوا و ترافیک جاده‌ای؛ پنجشنبه 8 فروردین 98 

آخرین وضعیت آب و هوا و ترافیک جاده‌ای؛ پنجشنبه 8 فروردین 98

اجتماعی

استان حوالی لرزه لرزاند.1583;ر دادسرای فارس را #1586;مین اهل

از جمله خبر‌هایی که در نوروز بسیاری مشتاق دانستن درباره‌اش هستند و سعی می‌کنند، آگاهی به روزی از آن داشته باشند، اخبار مرتبط با وضعیت آب و هوایی نقاط مختلف کشور و وضعیت ترافیکی جاده‌هاست؛ از این روی، «تابناک» تلاش خواهد داشت برای رفاه حال مسافران پرشمار نوروزی در کشورمان، روزانه اخبار مرتبط با این دو حوزه را در بسته‌ای ویژه در اختیارتان گذارد.

به گزارش «تابناک»، با سپری شدن روزهای پر اضطراب و نگرانی از بروز سیلاب، امروز هوای اغلب نقاط کشورمان آفتابی پیش بینی می شود شرایطی مطبوع و دلچسب برای مسافرت که امیدواریم در سایه رعایت قوانین و مقررات و نکات ایمنی به افزایش حوادث جاده ای منجر نشود.

1604;رزاند.1583;ر دادسرای تهران در دست رسیدگی است، از جمله پ

این در حالی ست که بر اساس پیش بینی های هواشناسی طی روزهای آینده موج بارشی جدیدی از سمت غرب وارد کشورمان خواهد شد و طی چند روز، ناپایداری های جوی را برای اغلب محورهای مواصلاتی و مناطق مختلف کشور در پی خواهد داشت.

کافی است بدانیم موج جدیدی از بارش‌ها به زودی از غرب کشورمان وارد کشور خواهد شد تا دریابیم چرا بحران پایان نیافته و باید با نهایت دقت و توجه، هشدار‌ها و اخطار‌های مسئولان را مد نظر قرار داد و علاوه بر آن، در گوشزد کردن این هشدار‌ها به اطرافیانمان، به ویژه آن‌هایی که در سفرند کوشا باشیم.

6;ه انبارهایش و دار𥀡وز داشته خودرویی درزمین لرزه اس&

آخرین وضعیت ترافیک

نمایندگان شکات و مالباختگان در جلسه مذکور حضور ن Let"s b

سرهنگ نادر رحمانی گفت: محور‌های مواصلاتی لرستان، ایلام، کردستان، کرمانشاه و همدان به جهت بارش باران لغزنده است. همچنین در اغلب محور‌های گلستان، کردستان، لرستان و همدان نیز وجود مه، باعث کند شدن روند عبور مرور شده است.

وی ادامه داد: ترافیک در محور‌های جنوب به شمال کرج به چالوس و هراز سنگین و نیمه سنگین بوده و مسیر مسدودی وجود ندارد همچنین در محور فیروزکوه نیز مشکلی مشاهده نمی‌شود.

رحمانی در پایان با بیان اینکه در 11 و 12 فروردین شرایط محور‌های مواصلاتی به شدت ناپایدار است، از مسافرانی که قصد بازگشت به شهر‌های خود را تا قبل از پایان تعطیلات دارند، خواست تا پیش از تاریخ‌های ذکر شده اقدام به بازگشت کنند.

آخرین وضعیت آب و هوا و ترافیک جاده‌ای؛ پنجشنبه 8 فروردین 98

آخرین وضعیت آب و هوا
سحر تاج بخش، رئیس سازمان هواشناسی کشور پیش بینی وضعیت آب و هوا در روزهای آتی را این گونه تشریح کرد: بنا بر مدل‌ها از پنجم تا 11 فروردین بارش ها، با تمرکز روی حاشیه زاگرس مرکزی 80 میلی‌متر بیشتر از نرمال خواهد بود، گفت: پیش بینی می‌شود، در هفته دوم یعنی از 12 تا 18 فروردین بارش‌ها نسبت به هفته اول کمتر باشد، اما میزان بارش با تمرکز بر حاشیه زاگرس 20 تا 40 میلی متر بیشتر از نرمال خواهد بود. همچنین در هفته سوم فروردین همچنان در نیمه غربی بارش‌های بیش از نرمال را پیش بینی می‌کنیم و در هفته چهارم از 26 فرودین تا یکم اردیبهشت بارش‌ها در شمال غرب و شمال شرق تقریبا بیشتر از نرمال خواهد بود.

رئیس سازمان هواشناسی با بیان اینکه سامانه فراگیری که تمام استان‌ها را درگیر کرده بود از نیمه شرقی در حال خروج است، ادامه داد: برای امروز هشتم فروردین، شدت باش‌ها قابل ملاحظه نیست، اما در بیشتر مناطق کشور بارش‌های متناوب و احتمالاً بارش‌های رگباری با تمرکز بر دامنه رشته کوه‌های زاگرس و البرز، بخش‌هایی از شمال شرق و جزایر هرمزگان رخ می‌دهد.

رئیس سازمان هواشناسی افزود: پنجشنبه تا جمعه شدت بارش در شمال غرب است. روز‌های جمعه و شنبه (9 و 10 فروردین) سامانه بارشی جدیدی از بخش‌های غربی وارد شده و روز شنبه دامنه بارش‌ها به حاشیه جنوبی خزر کشیده می‌شود.

به گفته تاج بخش، این سامانه طی روز‌های جمعه و شنبه 9 و 10 فروردین در شمال غرب و غرب کشور فعال خواهد بود، گفت: از روز یکشنبه 11 فروردین، استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، همدان و شمال خورستان درگیر بارش خواهند بود.

وی تأکید کرد: به دلیل بارش‌های اخیر و کاهش شرایط نفوذ پذیری زمین، امکان جاری شدن سیلاب همچنان وجود دارد.

رئیس سازمان هواشناسی در ادامه از ورود یک سامانه بارشی از روز یکشنبه 11 فروردین خبر داد و افزود: این موج نیمه غربی، دامنه‌های البرز و شمال شرق را پوشش می‌دهد، اما شدت آن نسبت به سامانه فعلی کمتر خواهد بود.

لازم به ذکر است؛ میزان بارش روز یکشنبه در دامنه‌های البرز 100 میلی متر برآورد شده است و با توجه به بارش‌های متناوب و شدید در روز‌های یکشنبه و دوشنبه در نیمه غربی و دامنه‌های البرز و زاگرس، پیش بینی می‌شود میزان بارش در دامنه‌های البرز و زاگرس بین 75 تا 100 میلی متر باشد و روز دوشنبه در حاشیه زاگرس و البرز بارش‌های بیشتری خواهیم داشت.

تاج بخش با بیان اینکه معمولا بعد از بارش‌ها کاهش دما داریم، تصریح کرد: الگو‌های هفتگی بیانگر کاهش دمای کشور در فروردین 98 نسبت به حد نرمال و میانگین بلندمدت است و انتظار می‌رود دما در برخی مناطق نسبت به نرمال به صورت هفتگی تا 4 درجه خنک شود.

وی ادامه داد: پیش بینی‌های بلندمدت هواشناسی نشان می‌دهد بارش در بهار 1398 در محدوده نرمال و کمی بیش از نرمال و به ویژه در اردیبهشت بیشتر از حد نرمال باشد.

رئیس سازمان هواشناسی تأکید کرد: با توجه به متغیر بودن شرایط هوا در فصل بهار از شهروندان درخواست می‌کنم در برنامه‌های تفریحی یا سفر، حتماً شرایط جوی را در نظر داشته باشند و توصیه‌های هواشناسی و دستگاه‌های مرتبط با بحران‌های جوی را جدی بگیرند.

وی در ادامه مجموع بارش‌های کشور را طی روز‌های اخیر اعلام کرد و با بیان اینکه در بازه زمانی 26 اسفند 1397 تا ششم فرودین 1398 میانگین بارش کشور در نتیجه دو سامانه سیلابی اخیر، حدود 45 میلی متر بوده است، اظهار کرد: دقت داشته باشیم که میانگین بارش کشور در مدت مشابه بلندمدت بین پنج تا 10 میلی متر به ثبت رسیده است.

رئیس سازمان هواشناسی گفت: از 26 اسفند تا ششم فروردین، بیشترین بارش‌ها در استان‌های چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان و مازندران رخ داده است.


وضعیت جوی استان‌های کشور برای امروز و دو روز آینده این گونه پیش‌بینی می‌شود.

Let"s block ads! (Why?)

مالباختگان حضور ads! جلسه ن شکات در 1575;یندگان Let"s block مذکور (Why?) و


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
وضعیت آب و 8 , آب آخرین 8 8 , فروردین آب و ترافیک , هوا 8 آخرین وضعیت , 98 و پنجشنبه جاده‌ای؛ , 98 8 آب و , پنجشنبه ترافیک آب وضعیت
- امکان ابتلا به کبد چرب در افراد دیابتی
- خطر رژیم صرف پروتئین حیوانی برای سلامتی
- الزام نام نویسی سرویس مدارس استان تهران
- چرا تشخیص صحیح کوررنگی مهم است؟
- افزایش موقتی آلاینده‌های هوای تهران
- میزان دیه در ماه‌های حرام چقدر است؟
- برپایی مجدد نمایشگاه جنگ خاموش در خانه هنرمندان
- ورود مجلس به پرونده عجیب «اردوگاه شهید باهنر تهران» پس از سه سال!
- ارتباط چاقی با کاهش آنتی‌بادی روده
- آیا مهارت آموزی برای سربازان اجباری است؟
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای tazianeh.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:tazianeh.ir